Про різницю між стажуванням та випробувальним строком

//Про різницю між стажуванням та випробувальним строком

Про різницю між стажуванням та випробувальним строком

Беручи на роботу нового співробітника, роботодавець, зазвичай, хоче пересвідчитись, що цей працівник зможе виконувати покладені на нього обов’язки. З цією метою йому встановлюється строк випробування, який багато роботодавців помилково називають стажуванням. Натомість, статтею 26 Кодексу законів про працю України встановлено, що при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю. Отже, випробувальний строк стажуванням не є.

Слід зазначити, що Кодекс законів про працю України не містить такого поняття, як «стажування», натомість існує ряд нормативно-правових актів, які під стажуванням розуміють:

  • частину післядипломної освіти (Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII);
  • складовоу формального професійного навчання працівників, які за класифікацією професій належать до категорій керівників, професіоналів і фахівців (Закон України «Про професійний розвиток працівників» від 12.01.2012 № 4312-VI);
  • підвищення кваліфікації безробітного (Порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затверджений Наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 318/655).

При цьому конкретний перелік документів, який необхідно оформити для проходження стажування, визначається законодавством в залежності від категорій осіб, яких планується залучити до стажування.

Враховуючи викладене, вважається, що залучати осіб до стажування можливо виключно у випадках, передбачених законодавством.

В інших випадках з метою перевірки відповідності особи роботі, яка їй доручається, слід укладати трудові договори та обумовлювати випробування в порядку, визначеному статтями 26 – 28 КЗпП.

Необхідно нагадати, що в разі допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору до роботодавця застосовується відповідальність у вигляді штрафу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (з 01.09.2020 р. – 50 000 грн.) станом на момент виявлення порушення, а якщо роботодавець є платником єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження.

By | 2021-01-25T10:57:53+00:00 27 Листопада, 2020|Без рубрики|0 Comments